Apšiltinimo medžiagos: ką geriausiai rinktis, kad gyventumėte šiltai?

Norint gyventi jaukiuose ir šiltuose namuose, svarbu ne tik kokybiškai parengtas namo projektas, bet ir tinkamai pasirinktos apšiltinimo medžiagos ir jų deriniai. Kaip pasirinkti tinkamai ir kokių klaidų vengti, kad pastatas būtų apšiltintas teisingai ir ateityje netektų rūpintis jo renovacija?

Kaip nesuklysti?

Labai dažnai netinkamas apšiltinimas būna padaromas tuomet, kai šiltinimui pasirinktos nekokybiškos arba netinkamos šiltinimo medžiagos. Šiuo metu populiariausi apšiltinimo sprendimai naudojant apšiltinimo vatas bei polistireninius putplasčius. Taip pat šiandien jau galima rinktis ir itin modernius pasirinkimus. Pavyzdžiui, pučiamas vatas, kurios sukietėja akimirksniu.Tačiau net ir pats moderniausias pasirinkimas neužtikrina, kad apšiltinimas bus iš tiesų kokybiškas.

Renkantis medžiagas, reikia įvertinti ne tik jų tipą, bet ir savybes. Prieš pasirinkdami geriausiai tinkančias medžiagas, būtina pasidomėkite, koks yra apšiltinimo medžiagos šilumos laidumo koeficientas ir kokia yra šilumos varža. Taip pat labai svarbu įvertinti, ar medžiaga yra degi, ar atspari gniuždymui.

Pastaruoju metu stebimos tendencijos, kad klientams rūpi ne tik tai, kokį efektą suteiks medžiagos apšiltinimui, bet ir kaip jos pagamintos. Todėl didžiulis dėmesys skiriamas ieškant ilgaamžių ir ekologiškai pagamintų šiltinimo medžiagų.

O svarbiausia klaida, kurią kartais daro naujakuriai yra tai, kad apšiltinimas atliekamas profesionaliai. Net ir moderniausios medžiagos neužtikrins gero efekto, jeigu jos bus naudojamos netinkamai. Todėl geriausia, jeigu besirinkdami medžiagas, pagalvotumėte ir apie apšiltinimo darbus atliekančių meistrų pasamdymą. Jie efektyviai ir profesionaliai apšiltins namą ir nepadarys daugybės klaidų, kurias galite padaryti tokį darbą atlikdami patys.

Ką daryti, jeigu apšiltinimas jau padarytas?

Jeigu esate naujakuriai, tačiau įkėlėte į jau įrengtą namą, greičiausiai teks gyventi tokiomis sąlygomis, kokias įsikūrę buvę savininkai. Tačiau jeigu pastebite, kad šildymo sezonu, patalpose trumpai užsilieka šiluma, tikėtina, kad buvo priimti neteisingi apšiltinimo sprendimai. Tokiu atveju gali būti reikalinga renovacija arba papildomas šiltinimas.

Pavyzdžiui, gali būti, kad reikia pakeisti anksčiau naudotas šiltinimo medžiagas. Gali būti, kad šiltinimo medžiagų sluoksnis tiesiog yra per plonas. Tokiu atveju uždėjus papildomą sluoksnį, pagerės šilumos laikymas pastate. Taip pat galima pasirūpinti sandarumu, nes labai dažnai būtent dėl sandarumo nebuvimo, iš pastato per greitai pasišalina visa sukaupta šiluma arba ji užsilaiko per trumpai. Šiuo metu jau siūlomos kokybiškos apšiltinimo medžiagos, kurios užtikrina, kad būtų pasirūpinta sandarumu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *