Ar brangiai kainuoja kremavimo paslaugos ir urnos?

Tai gana dažnas klausimas, kuris iškyla praktiškai kiekvieną kartą mąstant apie tokį laidojimo variantą. Kadangi daugelis ir taip mano, jog laidotuvėms teks išleisti gana nemažą sumą. Nors iš tikrųjų išlaidos ne visuomet bus tokios didelės. Tuo labiau, kad tokia paslauga šiuo atveju atsieitų tik kelis šimtus Eurų, įskaitant ir transportavimą. Kas nėra didelė suma. Ypač, jeigu palygintumėte, kiek kainuotų įprastos laidotuvės. Aišku, galutinės išlaidos gali būti didesnės, kadangi prisideda tiek salės nuoma, tiek ir kitos susiję paslaugos. Bet visas jas jau reikėtų vertinti atskirai. Tuo labiau, kad kai kurių galima netgi nesirinkti, jeigu jo neatrodo svarbios arba reikalingos būtent jums.

Kodėl verta rinktis šį variantą?

Tai gerokai supaprastina ir pačias laidotuves. Kadangi nereikia į kapines vežti karsto, kasti didelės duobės. Todėl kremavimo paslaugos leidžia viską atlikti kažkiek paprasčiau. Be to, nemažai žmonių sako, kad toks variantas leidžia paprasčiau atsisveikinti su mirusiu artimuoju. Kas yra ne ką mažiau svarbus aspektas. Be to, tuomet atsiveria galimybės mirusįjį palaidoti kapuose, kurie jau laikomi užpildyti. Kadangi kremavimo urnos neužima daug vietos bei nėra kasama taip giliai. Todėl vienoje kapavietėje jų gali sutilpti pakankamai daug. Kas svarbu žvelgiant ir į ateities perspektyvas. Juk vietos kapinėse nuolat mažėja. Aišku, artimiausiu metu jos tikrai nepritruks. Tačiau tuomet gali tekti rinktis labiau nutolusius kapus.

Ar kremavimo urnos – nauja tendencija?

Galima sakyti, jog taip. Jeigu dar prieš keletą metų kremavimo paslaugos atrodė pakankamai specifinis pasirinkimas, dabar tai yra lygiai toks pat įprastas laidojimo variantas. Todėl vis rečiau galima išgirsti ir skeptiškų nuomonių ar kažkokių abejonių. Ypač, kai išanalizuojami visi to privalumai. Tad nenuostabu, kad daugėja žmonių, kurie vis labiau pasvarsto apie tokį variantą. Ir vien jau tai rodo, kad tendencija pakankamai ryški. Tikėtina, kad per artimiausius metus toks laidojimo būdas taps populiariausias. Tuo labiau, kad tai nėra kažkokia naujiena. O tradicija deginti palikus gyvavo jau prieš tūkstančius metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *