Tikriausiai ne kartą esate girdėję, kad teflonas yra galimai žalingas ir gali neigiamai paveikti sveikatą. Šiandien norime tiesiai šviesiai ir be jokių užuolankų išsiaiškinti, ar tai tiesa.
Teflonas yra prekės ženklas, priklausantis įmonei Chemours (anksčiau DuPont), kuris apima keletą polimero junginių, pagrįstų politetrafluoroetilenu (PTFE). Teflonas yra žinomas dėl savo gero atsparumo aukštai temperatūrai, neprilimpančių savybių, atsparumo chemikalams ir elektros izoliacijai. Nors jis plačiai naudojamas daugelyje pramonės sektorių ir buityje, kai kurie tyrimai rodo, kad teflonas gali būti žalingas sveikatai, ypač kai jis yra perkaitęs. Ar tai tiesa?
Teflono galima žala
Pagrindinė susirūpinimo dėl teflono priežastis yra potencialus perfluoroktanų rūgšties (PFOA) išsiskyrimas į aplinką per gamybos procesą ir galimai išleidžiant toksiškas dujas esant aukštai 250 laipsnių temperatūrai. PFOA yra kenksminga aplinkai, ir yra susijusi su įvairiomis sveikatos problemomis, tokiomis kaip vėžys, sutrikusi reprodukcija ir imuninė sistema. Tačiau nuo 2013 m. PFOA nebenaudojama teflono gamyboje, o naujosios PTFE medžiagos laikomos saugesnėmis. Taigi, jei keptuvę pirkote po 2013 metų, galite nesibaiminti dėl teflono žalos.
Nereiktų pamiršti, kad teflonas yra viena iš plastiko rūšių, o tai nėra natūralus produktas, todėl su sveikata suderinamas sunkiai.
Teflono naudojimas ne maisto gamybai
Nors teflonas gali sukelti susirūpinimą dėl aukštos temperatūros metu išskiriamų toksiškų dujų, yra keletas sričių, kuriose jis gali būti naudojamas be didelės rizikos.
Elektronika
Dėl savo elektros izoliacinių savybių ir atsparumo chemikalams, teflonas yra naudojamas kabelių ir laidų izoliacijai, o taip pat elektros izoliatoriams. Šiose srityse teflonas nėra veikiamas aukštų temperatūrų, todėl nekyla pavojus išleisti toksiškas dujas.
Cheminė pramonė
Teflonas yra plačiai naudojamas cheminėje pramonėje dėl savo atsparumo chemikalams ir korozijai. Jis naudojamas įvairiems cheminiams procesams, tokiems kaip filtravimas, maišymas, reakcijų vamzdeliai ir saugojimas. Teflonas taip pat gali būti naudojamas kaip sandarinimo medžiaga, pavyzdžiui, tarpikliuose ir vožtuvuose. Šiose srityse teflonas veikiamas sąlyginai žemomis temperatūromis, todėl jo naudojimas yra saugesnis.
Medicina
Teflonas yra naudojamas medicinos pramonėje dėl savo biokompatibilumo, neprilimpančių savybių ir atsparumo chemikalams. Jis naudojamas kai kurių medicinos prietaisų, pavyzdžiui, širdies vožtuvų, gydytojų instrumentų ir medicininių vamzdelių, gamybai. Vėlgi, šiose srityse teflonas neveikiamas aukštų temperatūrų, mažinant galimą riziką.
Automobilių pramonė
Automobilių pramonėje teflonas naudojamas dėl savo aukšto atsparumo temperatūrai ir atsparumo chemikalams. Jis naudojamas kaip sandarinimo medžiaga vožtuvams, pompoms, jungiamajai grandinei ir kitoms alyvoms bei skysčiams veikiančioms sistemoms. Kadangi šiame taikyme teflonas veikiamas ribotų temperatūrų svyravimų, jo naudojimas laikomas saugesniu.
Teflonas, nors ir kelia susirūpinimą dėl galimo žalingo poveikio sveikatai ir aplinkai, gali būti naudojamas tam tikrose srityse be didelės rizikos. Svarbu suprasti, kad teflono gamyba nuo 2013 metų pasikeitė, todėl dabar jis laikomos saugesniu. Teflonas yra nepakeičiamas elektronikoje, cheminėje pramonėje, medicinoje ir automobilių pramonėje, nes šiose srityse jis neveikiamas aukštų temperatūrų. Teflonas gamybai parduodamas plokštįmis iš e-heliopolis.lt.
Parašykite komentarą