Darbuotojų paieška – klausimai darbdaviui

Turbūt vienas iš dažniausių klausimų interviu pabaigoje būna iš pačio darbdavio „ar turite klausimų man?“ ir neretas tikrai nežino kaip į jį tinkamai atsakyti. Tai yra puikus būdas parodyti savo iniciatyvą ir pademonstruoti, kad atlikote savo namų darbus ir esate iš tiesų pasiryžę prisijungti prie tos įmonės. Darbuotojų paieška nėra lengvas procesas, nes reikia pasirinkti iš ne vieno potencialaus darbuotojo, todėl pačio kandidato noras pademonstruoti savo žinių siekį gali padėti darbdaviui lengviau nuspręsti, kad jam reikia pasirinkti būtent Jus.

Turbūt vienas iš svarbesnių klausimų čia turėtų būti susijęs su pageidaujamos pozicijos atsiradimu ar atsilaisvinimu, todėl reikia paprasčiausiai to ir paklausti. Darbdavys pats supranta, kad norint, jog darbuotojų paieška vyktų sklandžiau, tikrai turi į tai atsakyti be didesnių problemų, tačiau jeigu jis vengia šio klausimo, kandidatas turėtų ir sunerimti. Žinoma, kad į smulkias detales tikrai veltis nėra verta, tačiau tikrai reikia, kad potencialus darbuotojas žinotų, ne tik kam, bet ir kodėl jo įmonė ieško.

Taip pat galima pasidomėti apie pačią įmonės vidinę kultūrą, nes taip yra suteikiama galimybė suprasti, ko galima tikėtis pradėjus ten dirbti, o geriausia būtų, kad šis klausimas būtų užduotas ne tik vadovams, bet ir patiems darbuotojams. Pastarieji gali papasakoti daugiau detalių, kurių neatskleis joks personalo ar atrankos specialistas, nes, savaime suprantama, jog jų tikslas yra užtikrinti, kad darbuotojų paieška įvyktų sklandžiai ir kandidatas paprasčiausiai neišsigąstų. Taip pat galima klausti ir su savo asmeniniais lūkesčiais susijusių klausimų šia tema, tai yra apie komandinį darbą, suderinamumą su asmeniniu gyvenimu ar pan.. Žinoma, kad padeda ir pačio kandidato paieškos internete, atsiliepimų apie įmonę peržiūra ir t.t..

Be to galima pasiklausti apie iššūkius su kuriais įmonė susiduria šiuo metu ar tiesiog ką reikėtų patobulinti, o pradėjus dirbti galima būtų stačia galva nerti į juos ar susikurti planą kaip juos sutvarkyti. Savaime suprantama, kad tai nereiškia, jog įmonėje įvyks kardinalūs pokyčiai, tačiau iniciatyva tūrėtų būti skatinama ir laukiama.

Parašykite komentarą