Ką reikia žinoti apie automobilių stiklų remontą?

Kad ant automobilio stiklo atsirado nedidelė įdauža paprastai pastebi tik maža dalis vairuotojų. Dažniausiai automobilių stiklų remontas tampa reikalingas tuomet kai įdaužos tampa ganėtinai didelės. Ką gi, tuomet stiklo keitimas gali būti neišvengiamas. Todėl meistrai pataria daugiau dėmesio skirti savo automobilio langų būklės tikrinimui. Tai padeda sutaupyti ir laiko, ir pinigų.

Dėl mūsų šalyje vyraujančios temperatūrų kaitos kruopšti  automobilių stiklų priežiūra yra ypač aktuali. Dėl automobilio salono šildymo vidinė stiklo pusė šyla, o išorinė kurį laiką lieka šalta, todėl temperatūriniai skirtumai paskatina daug greitesnį stiklo defekto plitimą.

Taigi, viena aišku – pirmiausia ką turi padaryti kiekvienas vairuotojas, kuris pastebėjo, kad yra nors menkiausias stiklo defektas – įvertinti jo dydį. Kad ir koks nedidelis defektas, nedelsiant rasti tinkamus stiklų remonto ir keitimo specialistus tikrai patartina. Išvengsite didelių rūpesčių. Automobilių stiklų remontas bus ne tik gerokai pigesnis, bet ir sutaupysite begalę laiko. Jeigu tuo dar abejojate, pasižiūrėkite, kiek gali užtrukti stiklo keitimas. Kad pakeisti jau stipriai pažeistą stiklą reiks eilės operacijų:

  • Pirmiausia nuimami valytuvai ar kiti apdailos elementai;
  • Tuomet išimamas senas stiklas;
  • Automobilio kėbulas paruošiamas naujam stiklui. Tai reiškia, jog  išvalomi klijų likučiai, nešvarumai, pašalinamos rūdys;
  • Ir pats kėbulas, ir naujas stiklas būtinai gruntuojami ir padengiami klijų sluoksniu;
  • Stiklas įstatomas į kėbulą ir tvirtai įspaudžiamas;
  • Vėl sudedami valytuvai ir kiti apdailos elementai.

Nesvarbu, kad visur girdime, jog reikia rinktis automobilių meistrus, kurie turi patirties, vis tiek dažniausiai pirmenybę teikiame mažai kainai. Gerai tai ar blogai – sunku atsakyti. Na, be abejonės, patirtis – labai gerai, tačiau reikia atminti, jog ir tie patyrę meistrai kažkada buvo tik pradedantieji savo veiklą. Todėl tikrai reiktų atidžiai pasidomėti ne tik specialistų darbo metais, bet ir nuveiktais darbais bei kitų klientų įvertinimais.

Galiausiai, kad ir koks mažas jums pasirodys stiklo defektas, jokiu būdu nesiimkite jo taisyti patys. Gali nutikti taip, jog prireiks ne tik naujo remonto, bet ir padarytų klaidų taisymo. Tuomet dvigubos išlaidos – neišvengiamos. Tik savo darbą išmanantys  remontininkai greitai nustatys pažeidimo rimtumą bei pasiūlys racionalų defekto šalinimo sprendimą. Juk stiklai automobiliams nėra itin pigūs, tad rizikuoti tikrai neverta.

Parašykite komentarą