Kaljanai – kaip reikėtų išsirinkti sau tinkamą?

Tikriausiai dar nebandžius tam tikrų dalykų visuomet norint pabandyti, gali kilti daug klausimų. Nors atrodo, esame apie tai girdėję ne vieną kartą, bet susiruošiant tai išbandyti ar nusipirkti visgi yra nedrąsu. Tad jei dar nesate bandę, bet norite įsigyti kaljaną, šis straipsnis kaip tik jums. Čia plačiau papasakosime, kaip reikėtų rinktis kaljaną, į ką atkreipti dėmesį, kad galėtumėte išsirinkti patį geriausią variantą.

Dydis

Pirmiausia turite atsižvelgti į tai, kur kaljanai bus naudojamas. Nuo to priklausys jo dydis. Pagrinde šias rūkymo priemones galima skirstyti į tris dydžius:

  1. Mini kaljanas. Šis dydis bus tinkamas, jei dažnai keliaujate, mažai būnate namuose ir jį norite gabentis kartu su savimi. Jis neužims daug vietos, bus labai kompaktiškas. Jį puikiai galėsite susidėti į specialių krepšį, kuriame jis bus saugus ir apsaugotas nuo sutrenkimų.
  2. Standartinis kaljanas. Šis dydis puikiai tiks pradedantiesiems, kuomet dar nėra didelės patirties jų sferoje. Tad tokias rūkymo priemones patogu laikyti tiek ant žemės, tiek ant stalo. Standartinių kaljanų dydžiai taip pat gali būti skirtingi, tad juos nesunkiai pritaikysite rūkant bet kurioje vietoje.
  3. Dviejų dalių kaljanas. Iš pavadinimo tikriausiai aišku, kad jį sudaro dvi dalys, jeigu konkrečiau, tai kaljano stiebą. Tad toks rūkymo prietaisas gali atrodyti tikrai įspūdingai ir turėti paskirtį ne tik rūkyti, bet ir būti namų dekoro akcentas.

Kaljanų kolbos

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad kaljano kolbos yra vienodos. Aišku, gali skirti jų spalva, dizainas, raštai. Bet visą kitą yra vienoda. Tačiau tai yra netiesa. Galima išskirti kelias kolbų rūšis:

  1. Kolbos su sriegine jungtimi. Tai yra labai didelis privalumas, nes tokia kolba gan tvirtai jungiasi prie kaljano šachtos ir jį keliant ji nenuslysta, nenuvirsta ar kitaip nepasijudina. Tad toks variantas puikiai tinka, jei labai dažnai jį rūko daug žmonių, jis visuomet yra susibūrimų viduryje.
  2. Kolbos su tarpinėmis gumomis. Tai viena populiariausių kolbos rūšių, nes jos stiklas yra gan storas ir tai reiškia, kad jis yra gan tvirtas. Tokių kolbų pasirinkimas yra tikrai labai platus, tad galite jas išsirinkti pagal savo norimą stilių. Be to, ištikus bėdai ir jai sudužus, nesunkiai galėsite ją pakeisti, nes kaip ir minėjome, jų pasiūla yra labai plati.
  3. Išskirtinės kolbos su unikalia jungtimi. Tai rečiausia kaljanų kolbų rūšis, tad jų nėra labai daug. Bet aukščiausios kvalifikacijos kaljanų gamintojai jas gamina ir tikrai jų galima rasti, jei norite turėti išskirtinę rūkymo priemonę.

Kandiklis

Gali atrodyti, kad tai nereikšminga dalis, tačiau į ją taip pat svarbu atkreipti dėmesį, renkantis kaljaną. Ne visada kaljanus galite įsigyti su kandikliu, todėl jei jo nėra pridėta, galite įžvelgti privalumų, nes tuomet galite rinktis pagal jūsų norimą stilių. Tad jų pasirinkimas yra platus, galite rinktis tiek storesnius, tiek plonesnius, tiek su įmantriu dizainu arba su minimalistiniais papuošimais. Be to, juos galite turėti ir kelis, nes ir nuo kandiklio gali būti skirtingas rūkymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *