Kodėl granito plokštės kapams yra praktiškas pasirinkimas?

granito plokštės kapams

Sutvarkyta kapavietė padeda išreikšti pagarbą anapilin išėjusiems artimiesiems. Yra daug būdų, kaip galima kokybiškai sutvarkyti kapo plotą, kad jis atrodytų estetiškai ir tvarkingai be didžiulių laiko ir pinigų investicijų. Vieni prisodina gėlių, kiti užlieja skaldą, treti – dengia kapą plokštėmis. Pastarasis yra vienas patogiausių ir estetiškai atrodančių kapo dengimo sprendimų.

Paprastai plokštės kapams yra gaminamos iš granito akmens. Yra daug priežasčių, dėl kurių joms gaminti yra naudojamas būtent šis akmuo. Granitas yra puikiai žinomas ir visame pasaulyje vertinamas bei labai plačiai naudojamas akmuo. Jis išsiskiria savo unikaliomis savybėmis. Akmuo šimtmečius buvo ir  dabar yra žinomas, kaip tvirtumo, pastovumo ir pagarbos simbolis. Granito akmens ilgaamžiškumas simbolizuoja ir amžiną ryšį su mirusiuoju.

Viena iš priežasčių, kodėl granitas yra populiarus pasirinkimas kapų dangoms, yra tai, kad granitas yra itin patvarus ir atsparus nusidėvėjimui. Neprarasdamas struktūrinio vientisumo, jis gali atlaikyti atšiauriausias oro sąlygas, tokias kaip: lietus, sniegas, ledas bei ultravioletiniai saulės spinduliai. Dėl šios savybės granito danga užtikrina ilgametę kapo apsaugą.

Plokštės kapams būna įvairių spalvų ir raštų, o paviršius lygus ir poliruotas, todėl atrodo patraukliai ir estetiškai. Ant jo galima išgraviruoti vardus, datas, citatas, simbolius bei kitus norimus elementus, kurie atspindi mirusiojo asmenybę ar pasiekimus.

Granitas praktiškai nereikalauja priežiūros, todėl jį patogu naudoti kapų dangoms. Jis atsparus dėmėms, įbrėžimams ir spalvų pokyčiams, todėl jo pirminę išvaizdą lengva išlaikyti neinvestuojant didžiulių pastangų. Paprastai pakanka karts nuo karto nuvalyti drėgnu skudurėliu ar nuplauti vandeniu su paviršių plovimo priemone.

Neturintiems galimybės dažnai aplankyti amžinojo poilsio atgulusio žmogaus artimiesiems, ar gyvenantiems užsienyje, granito plokštės kapams dengti gali būti itin geras pasirinkimas. Atėjus aplankyti neteks susiėmus už galvos pergyventi kiek laiko teks tvarkyti kapą, kadangi jis kiaurus metus atrodys taip pat. Užteks uždegti žvakutę ir pamerkti gėlę ir kapavietė atrodys nuostabiai.

Taigi, jeigu ieškote dangos, granito plokštės kapams yra bene geriausias pasirinkimas. Tai praktiškumo, estetikos ir simbolinės reikšmės derinys. Dėl savo patvarumo, nedidelių priežiūros sąnaudų ir pritaikymo galimybių jis yra populiarus pasirinkimas. Daugiau informacijos rasite Monumentas.lt puslapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *