Kodėl svarbu lankytis pas veterinarą?

Įprasti apsilankymai pas veterinarą padeda jūsų augintiniui gyventi ilgą, sveiką ir laimingą gyvenimą. Kasmet arba kas dvejus metus atliekami vizitai užkerta kelią iškylančioms sveikatos problemoms ir yra labai svarbūs norint prailginti jūsų augintinio laiką šalia jūsų. Ankstyvas tikrinimas ir įsikišimas leidžia veterinarijos komandai gydyti ligą pradinėse stadijose, o tada valdyti būklę vaistais arba paprastais gyvenimo būdo pokyčiais. Jūsų veterinarijos gydytojas taip pat gali duoti patarimų, kurie padės jūsų augintiniui gyventi sveikiau ir išvengti galimų sveikatos sutrikimų. Veterinarai yra savo srities profesionalai, dėl to jie turi priminti, kaip svarbu prižiūrėti savo gyvūnus ir apsilankyti profilaktiškai, net jei ir gyvūnėlis sveikas.

Kodėl tyrimai yra svarbūs jūsų augintinio sveikatai?

Įprasti jaunesnių naminių gyvūnėlių tyrimai nustato jų normalias vertes ir gali nustatyti paslėptas ligas. Vyresniems augintiniams naudinga įprastinė patikra dėl įprastų rūšiai ar veislei būdingų ligų, lygiai taip pat, kaip žmonėms atliekami įprasti patikros testai, pagrįsti paveldimomis ligomis. Jūsų veterinarijos gydytojas gali rekomenduoti šiuos papildomus tyrimus, skirtus jūsų augintiniui:

  • Kraujo tyrimas – daugelis veterinarijos gydytojų rekomenduoja sveikatingumo plokštes senyviems augintiniams, tačiau dažnai pradedama nuo pradinio kraujo tyrimo, kai augintiniai yra jaunesni. Kraujo tyrimas gali atskleisti daugybę ligos pirmtakų, įskaitant anemiją, infekciją, kaulų čiulpų problemas, diabetą ir organų disfunkciją.
  • Širdies kirmėlių testas – Amerikos širdies kirmėlių draugija rekomenduoja kasmet atlikti širdies kirmėlių tyrimą, kad įsitikintumėte, jog jūsų augintinis išliks neigiamas ir be šių mirtinų parazitų. Širdies kirmėlių tyrimai taip pat gali ištirti Laimo ligą ir kitas įprastas erkių platinamas ligas, kurios negydomos gali išsivystyti į pavojingas sąlygas.
  • Šlapimo tyrimas – jūsų augintinio šlapimo mėginio apžiūra gali suteikti daug informacijos apie šlapimo takus. Nedidelis „skysto aukso“ kiekis gali padėti jūsų veterinarijos komandai pastebėti uždegimo, infekcijos, inkstų funkcijos sutrikimo, kristalų susidarymo ir diabeto požymius.
  • Išmatų tyrimas – žarnyno parazitai gali pasislėpti jūsų augintinio virškinamajame trakte ir išplauti mitybą. Įprastas išmatų patikrinimas gali nustatyti įprastus žarnyno kirminus. Greitas gydymas nuo kirminų gali užkirsti kelią parazitų populiacijos didėjimui, sukelti viduriavimą ir kitas rimtas sveikatos problemas.

Kadangi naminiai gyvūnai, ypač katės, puikiai slepia ligos požymius, norint nustatyti ankstyvos stadijos ligas, labai svarbu atlikti išsamų fizinį apžiūrą su įprastiniais patikros testais. Ankstyvas aptikimas ir gydymas gali pailginti jūsų augintinio gyvenimą ir suteikti jums dar daug metų kokybiško laiko kartu, todėl suplanuokite apsilankymą sveikatingumo centre drvet.lt, kad įsitikintumėte, jog jūsų pūkuotas draugas yra geriausios fizinės būklės. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *