Televizija internetu: praeitis ir ateitis

televizija internetu

Keičiantis technologijoms, keičiasi ir turinio tendencijos. Vienu metu buvo kalbama, kad „televizija tuoj išnyks, nes yra internetas…“ Deja, taip neatsitiko ir tikrai neatsitiks, nes viskas susistatė į savo vietas. Dabar televizija internetu žiūrima vis dažniau ir dažniau ir niekas nebekalba apie jos išnykimą. Kalbos dėl formato ir formos – visai kas kita…

Televizija internetu pradėta transliuoti tada, kai buvo pasiekti pakankamai dideli duomenų perdavimo greičiai. Vilniuje tai dviejų įmonių nuopelnas – „Penki kontinentai“ ir „Telia“ investavo itin daug į šviesolaidinį tinklą, dėl ko tokia paslauga tapo prieinama dar prieš gerus 10 metų.

Kita svari priežastis internetinės televizijos atsiradimui – skaitmenizacija. Skaitmeninis TV signalas transliuojamas ne tik antžeminiu būdu, bet ir interneto kabeliu. Dėl to galima gauti itin aukštos kokybės vaizdą. Dabar prasideda dar vienas svarbus etapas – 5G ryšio plėtra. Per artimiausius 2-3 metus visi turėsime 5G ryšį palaikančius išmaniuosius telefonus, o namuose naudosimės belaidžiais 5G maršrutizatoriais. Tada televiziją galėsime žiūrėti ne tik per kompiuterį, bet ir išmaniuoju telefonu. Tiesa, tokia galimybė jau yra, bet apie tai – kiek vėliau.

IPTV

IPTV – vis dar populiari paslauga. Tai televizija, rodoma per specialų puslapį internete. Ji dažnai yra mokama, o šias paslaugas teikia skaitmeninės TV tiekėjai. Surenkami keli paketai pagal pomėgius iš kelių dešimčių TV kanalų ir vartotojams siūloma galimybė įsigyti TV paketus.

Juos žiūrėti galima prisijungus per specialius puslapius. Kadangi šiuolaikiniai televizoriai yra išmanieji, tai IPTV galima žiūrėti ne tik per kompiuterį, bet ir televizorių.

Televizija per specialias programėles

Kai kurios televizijos kuria ir palaiko specialias programėles, per kurias transliuojami filmai, autorinės laidos, serialai, TV programos ar ištisos „giminingos“ televizijos. Žinomiausios programėlės yra Go3 ir Telia Play. Go3 yra TV3 kanalų grupės produktas, orientuotas labiau į šios grupės video turinį (TV3 kanalų grupei priklauso tokie kanalai kaip TV3, TV6, TV8, TV3 Plius). Kol kas LNK kanalų grupė savo programėlės nepasiūlė ir kai kurių laidų transliacijas daro tiesiogiai per savo internetinį puslapį.

Lietuva yra labai maža rinka, todėl vargiai tikėtina, kad atsiras kažkas panašaus į Netflix ar Disney+ atitikmenis. Tuo tarpu trečias televizijos internetu žaidėjas dar laukiamas ir juo greičiausiai taps LRT. Kodėl? Lietuvos Nacionalinis radijas ir televizija turi geriausią technologinę bazę Lietuvoje, užtikrintą finansavimą ir kuria labai daug originalaus bei naudingo turinio, kuris ne visada telpa į dviejų valdomų kanalų tinklelį.

Televizija internetu netrukus bus visiškai įprastas televizijos žiūrėjimo būdas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *