Užuolaidų karnizai: kaip pasirinkti kokybišką ir stilingą?

Kuriant interjerą namuose, labai svarbu ne tik baldai, sienų dekoras, bet ir atskiri interjero elementai, kuriuos labai svarbu derinti tarpusavyje. Kiekviena pasirinkta detalė turi tikti prie Jūsų namų stiliaus ir jį papildyti. O kartu labai svarbi nepamiršti ir funkcionalumo. Pavyzdžiui, užuolaidų karnizai gali būti ne tik labai svarbi užuolaidų dalis, bet ir išraiškinga interjero detalė.

Kokie karnizai gali būti?

Karnizų pasirinkimas yra labai platus. Užuolaidos karnizas gali būti lubinis arba sieninis. Dažniausiai lubinius karnizus pasirenkama montuoti tuomet, kai norima kabinti užuolaidas iki pat žemės. Taip pat lubiniai karnizai yra geras pasirinkimas mažose erdvėse. Taip pat pasitaiko atvejų, kai užuolaidos kabinamos net ir tuomet, kai sienoje nėra langų, tačiau norima sukurti papildomo jaukumo erdvėje arba išskirtinio stiliaus. Tokiu atveju taip pat geriausiai rinktis lubinį karnizą.

Sieninis karnizas arba dar vadinamas strypinis karnizas yra geras pasirinkimas tuomet, kai užuolaidas reikia kabinti virš lango. Taip pat tokio tipo karnizas gali būti kaip išskirtinis akcentas kambaryje, todėl labai dažnai pasirenkami išskirtinio stiliaus užuolaidų karnizai su įvairiomis detalėmis ir puošyba.

Kaip pasirinkti tinkamai?

Karnizas turi būti ne tik stilingas, bet ir funkcionalus. Todėl labai svarbu tinkamai įj pasirinkti. Pirmiausia, įvertinkite, kad karnizas galės išlaikyti Jūsų užuolaidas. Pavyzdžiui, jeigu kabinamos sunkaus audinio užuolaidos, reikėtų, kad karnizas būtų patikimas. Nesvarbu, ar tai bus lubinis, ar sieninis karnizas, skirkite dėmesio kokybei. Bėgeliai turėtų būti patikimi, ne per silpni, o strypas ne per plonas, kad dėl sunkių užuolaidų neišlinktų ir nesugadintų vaizdo.

Renkantis karnizą, taip pat reikėtų pagalvoti, ši kokios medžiagos jis turėtų būti. Pavyzdžiui, strypiniai karnizai dažnai gaminami iš medžio, nes jie dažniausiai yra ne tik kaip užuolaidos dalis, bet ir kaip interjero detalė. Tuo tarpu lubiniai karnizai turėtų būti gaminami iš nerūdijančio plieno, bėgeliai ir pakabinimo elementai turėtų būti iš patikimų ir ilgaamžių medžiagų.

Kaip sumontuoti karnizus?

Užuolaidų karnizai dažniausiai yra montuojami paprastai, tad šį darbą galite namuose atlikti ir patys. Reikėtų išmatuoti patalpas ir vietas, kuriose karnizai bus montuojami, kad užsakytumėte tikrai tokį karnizą, kuris Jums reikalingas. O taip pat labai svarbu, kokiame aukštyje karnizą kabinsite. Užuolaidos neturi gulėti ant grindų, tačiau taip pat neturi būti per aukštai. Įprastai karnizas yra kabinamas apie 10-15 cm virš lango, jeigu tai sieninis karnizas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *