5 mitai apie odontologiją bei dantų priežiūrą

Nuo pat mažutės išmokome valytis dantis. To kiekvieną mūsų mokė tėvai. Buvo griežtai sakoma, kad privalu dantukus valyti tiek atsikėlus ryte, tiek ir vakare nusiprausus ir einant miegoti. Tų pačių taisyklių laikomės ir suaugę ir, jei turime vaikų, mokome to paties ir juos. Laikui bėgant atsirado įvairiausių papildomų priemonių, kurios padeda palaikyti dar geresnę dantų sveikatą. Tai: dantų siūlas, vieno danties šepetėliai, dantų krapštukai, burnos skalavimo skysčiai, dantis stiprinančios dantų pastos, kramtomoji guma ir kita. Bet kad ir kiek laiko jau praėjo nuo mūsų vaikystės, bet egzistuoja ir keletas gajų mitų, susijusių su odontologija, dantimis bei jų priežiūra. Mielai priminsime ir juos paneigsime, kad pagaliau juos pamirštumėte. Tą padaryti padės specialistai iš Vingioklinika.lt.

  • Dantų valymas iškart po valgio – tai viena iš pagrindinių klaidų, kuri daroma labai dažnai. Atminkite, jog mūsų suvalgytame maiste esanti rūgštis suminkština dantų emalį. Jis tik po 40-50 minučių vėl sukietėja. Tad odontologai rekomenduoja dantis valyti praėjus nemažiau kaip pusvalandžiui po maisto.
  • Kraujas valantis dantis. Tai tikrai nėra priežastis nustoti juos valyti. Žinoma, pasidaro nemalonu jį išvydus, bet tikrai kraujo pasirodymas nereiškia, jog atėjo laikas nustoti valyti dantis. Kraujuojančios dantenos dažniausiai tik įspėja apie tam tikras ligas. Tad ilgai nelaukę užsiregistruokite vizitui pas odontologą.
  • Profesionali burnos higiena kenkia dantims. Visiška netiesa! Profesionalių burnos higienistų atliekama procedūra niekada nepažeidžia danties audinių. Priešingai – profesionali burnos higiena tik padeda pašalinti susikaupusias apnašas bei susidariusius dantų akmenis. Tad ją atlikite reguliariai. Rekomenduoja bent kartą ar idealiu atveju du kartus per metus.
  • Dažnai daroma klaida – dantų balinimas naudojant sodą „naminėmis” priemonėmis. Tai darydami tikrai nepasieksite baltų bei sveikų dantų rezultato. Soda nėra veiksmingiausias dantų balinimo būdas. Ši priemonė kenkia dantų emaliui. Verčiau kreipkitės į odontologus, jeigu norite pakoreguoti dantų spalvą. Šios srities profesionalas galės įvertinti Jūsų dantų būklę ir tik tuomet parinkti patį tinkamiausią dantų balinimo metodą, kuris nepažeistų dantų emalio.
  • Nėra būtinybės taisyti vaiko pieninius dantis. Taip galvoja nemaža dalis tėvų. Niekada taip nesielkite, nes netaisomi mažų vaikų pieniniai dantukai netolimoje ateityje gali pridaryti tikrai nemažai žalos.

Šypsokitės, nes apklausus nemažai žmonių paaiškėjo, jog būtent šypsena yra pirmasis dalykas veide, kurį jie pastebi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *