Boileriai: kokį išsirinkti savo namams?

Boileriai – svarbūs ir ilgalaikiai namų pirkiniai. Šiuo metu jų pasirinkimas toks didelis, jog įsigyti tinkamiausią gali būti labai sunku. Prieš perkant, svarbu pagalvoti apie esamus ir būsimus šildymo ir karšto vandens poreikius. Turėtumėte atsižvelgti į tai, kiek karšto vandens jūsų šeima sunaudoja, kokio dydžio būstą turite, kokiu būdu veiks boileris ir kiek galite pinigų skirti šiam pirkiniui. Pravartu apsvarstyti ir tokius veiksnius kaip, energijos vartojimo efektyvumas ir atsinaujinančios energijos naudojimo galimybės.

Boileriai ir jų tipai:

  • paprasti. Pašildo vandenį ir laiko jį vandens rezervuare. Vandens šiluma išlaikoma tol, kol jos prireikia naudojimui. Pasibaigus sukauptam karštam vandeniui, reikės palaukti kol jis vėl bus pašildytas ir prisikaups talpoje. Tokie boileriai geriausiai tinka didesniems namams, kurie turi ne vieną vonios kambarį ir daugiau radiatorių, tik verta žinoti, kad jie užima daug vietos. Kai kurie gyventojai boilerius „paslepia“ didelėse spintose;
  • kombinuoti. Vienas iš dažniausių pasirinkimų. Šie boileriai pagal poreikį tiekia karštą vandenį tiesiai iš tinklo. Nėra prijungimo prie rezervuaro. Kombinuoti vandens katilai veikia esant tinklo slėgiui, todėl galima naudotis dušu be papildomo dušo siurblio. Puikiai tinka namuose, kuriuose yra atskiri šildymo katilai, nes prie jų ir yra prijungiami boileriai. Visi komponentai yra viename įrenginyje, todėl atskiras karšto vandens rezervuaras čia nereikalingas;
  • sisteminiai. Jie veikia tiesiogiai tiekdami karštą vandenį į akumuliacinį balioną ir radiatorius. Šios sistemos komponentai yra laikomi viename bloke, kaip ir kombinuotame boileryje, todėl montavimas ir aptarnavimas yra labai paprastas. Šio tipo boileriai idealiai tinka namams, kuriuose yra daugiau nei vienas vonios kambarys, arba tiems, kuriems reikia daugiau karšto vandens, nei gali suteikti kombinuotas įrenginys.

Dauguma nuosavų namų yra prijungti prie vietinių elektros ir dujų tiekimo tinklų, todėl galima rinktis elektrinius arba dujinius boilerius. Įdomu tai, kad čia ne vienintelės alternatyvos. Atsižvelgdami į savo poreikius, galite pasirinkti boilerius varomus propanu arba alyva. Kai kurie naujausi dujiniai katilai gali būti suderinami su saulės energija. Galima pagalvoti ir apie kitus tvarius sprendimus, pavyzdžiui, įsigyti boilerį varomą medienos granulėmis. Tam reikės skirti daugiau namų ploto ir papildomai įsirengti dūmtraukį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *