Gelinis nagų lakavimas ne veltui yra viena populiariausių paslaugų šiandienos grožio industrijoje: jis ilgai išsilaiko, gražiai blizga ir yra atliekamas kone visuose grožio salonuose. Vis dėlto, kaip ir kiekviena procedūra, taip ir gelinis lakavimas turi savo pliusų ir minusų. Štai keli dalykai, kuriuos būtina žinoti, kad Jūsų nagai išliktų tvirti ir sveiki.
1. Darykite pertraukas tarp lakavimų
Jeigu be gelinio lakavimo jau nebeįsivaizduojate savo gyvenimo, kartas nuo karto vis tiek leiskite savo natūraliems nagams pailsėti. Ne tik gelinis lakas, bet ir reguliariai atliekamas įprastas manikiūras ilgainiui gali susilpninti Jūsų nagus. Pertrauka tarp lakavimų leis jiems atsistatyti. Jeigu pastebėjote, kad nagų plokštelės pradėjo sluoksniuotis, išplonėjo arba ant jų atsirado dėmelių, tai jau yra ženklas, kad nagams reikia atostogų nuo lakavimo.
2. Nelupkite gelinio lako patys
Gelinis lakavimas išsilaiko iki kelių savaičių, o per tą laiką nagams augant gelinis lakas ima pamažu atsiskirti nuo nago plokštelės. Tada daug kam kyla pagunda jį patiems dar labiau nulupti ar netgi visiškai pašalinti. Vis dėlto, specialistai nerekomenduoja to daryti dėl paprastos priežasties: kuo daugiau atsilupęs lakas, tuo labiau tarp jo ir nago plokštelės ima kauptis drėgmė. Tuomet susidaro puikios sąlygos bakterijoms bei grybeliui daugintis, o tai retais atvejais gali baigtis rimta infekcija. Be to, didelė tikimybė, kad lupdami gelinį laką kartu pašalinsite ir viršutinį nagų sluoksnį. Būtent todėl gelinį laką nuo nagų nuimti turėtų tik profesionalas.
3. Ultravioletiniai spinduliai gali būti kenksmingi
Neseniai Amerikos dermatologijos akademijos atliktas tyrimas parodė, kad gelinis lakavimas gali būti netinkamas žmonėms su padidintu jautrumu ultravioletinei šviesai. Ultravioletiniai spinduliai gali lemti pigmentines dėmes, raukšles ir kitus priešlaikinio senėjimo požymius, o spindulių dozė, kurią gaunate gelinio lakavimo metu, yra pakankamai intensyvi. Norėdami apsaugoti savo odą, prieš procedūrą iš anksto patepkite rankas apsauginiu kremu nuo saulės.
4. Gelinis lakas gali atsilupti nuo karšto vandens
Sakoma, kad didžiausias gelinio lakavimo priešas yra karštas vanduo. Ne tik karšta vonia ir dušas, bet ir saunos garai gali paskatinti gelinį laką greičiau atsilupti. Kuo daugiau laiko praleisite karštoje ir drėgnoje aplinkoje, tuo didesnė tikimybė, kad lakas neatlaikys. Jeigu norite kuo ilgiau džiaugtis geliniu manikiūru, stenkitės ilgai neužsibūti karštame duše, o indus plaunant mūvėkite gumines pirštines.
5. Nuėmus gelinį laką nepamirškite nagų priežiūros
Jeigu rūpinatės savo nagų sveikata, nuėmus gelinį laką būtinai drėkinkite nagų plokšteles ir odeles maitinančiais kremais ar specialiomis nagų kaukėmis. Visi žino, kaip svarbu yra gerti pakankamai vandens ir drėkinti organizmą iš vidaus, tačiau tas pats galioja ir Jūsų nagams – jeigu jų nedrėkinsite, jie suskilinės ir praras savo žavesį.
Tai pagrindiniai dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti apie gelinį lakavimą, kad Jūsų nagai išliktų stiprūs. Daugybę gelinio lakavimo priemonių ir kitų prekių nagų grožiui rasite elektroninėje parduotuvėje Groziobaze.lt.
Parašykite komentarą