Kaip vyksta baldinės plokštės pjovimo darbai?

Baldinė plokštė reikalinga tuomet, kai norime sukurti baldus, kurie bus išskirtiniai ir pagaminti taip, kaip norite. Praktika parodė, kad sunku kokybiškai išpjauti medžio drožlių plokštę su patvaria melamino danga. Šiurkštūs įrankiai dažnai palieka įbrėžimus pjūvyje, o baldų gamyba yra procesas, kuris reikalauja tobulumo. Tvarkingų durų ar lentynų su tokiais defektais surinkti nepavyks. Paprastai laminuotų drožlių plokščių pjaustymas namuose atliekamas remonto ar baldų gamybos metu, tuomet reikalingas ir baldinės plokštės kantavimas. Kaip pjaustyti medžio drožlių plokštę be įbrėžimų ir drožlių?

Visiems darbams reikalinga speciali įranga

Žinoma, geriausia yra naudoti specialiai suformatuotą įrenginį. Galite gauti bet kokį pjūvį. Bet privatiems poreikiams tokio įrankio nenusipirksi, o pjovimo paslaugas siūlančioje gamybinėje įmonėje tokia procedūra kainuotų didelius pinigus. Pigesnis būdas yra diskinis pjūklas. Yra net specialūs pjūklai medžio drožlių plokštėms. Tačiau jiems reikia ir specialių įrankių. Tačiau daugelis žmonių savo arsenale turėtų turėti frezavimo stakles, kad ištaisytų grubus pjūvius pjaustytuvu. Jei turite patirties dirbant su tokio tipo mašinomis, nesunku išgauti patenkinamą pjovimo išvaizdą. Pjaudami medžio drožlių plokštę namų pjūklu sumažinsite šiukšlių kiekį. Pjaudami padidinkite greitį ir sumažinkite pastūmą, nustatydami apsikeitimą į 0. Naudokite tik aštrų pjūklą, skirtą drožlių plokštėms pjauti. Tik laikantis šių taisyklių galima pasiekti gerų rezultatų. Nupjovus užpakaliuką, pamatysite, kad su švitriniu popieriumi galite užsidirbti šiek tiek pinigų. Be to, kaip minėta, prieš pjovimą reikia nupjauti vielą, kuri padarys pjūvį. Bet mes dedame ne išilgai linijos, dedame šalia – tada lustas nepataiko į tau reikalingas ribas. Galiausiai jis vis dar nušlifuotas švitriniu popieriumi, kad užbaigtų kraštus.

Daugeliui dalių pakanka sumažinti štampo dydį iki 0,2–0,5 mm. Šis nedidelis nupjauto krašto nelygumas nepastebimas ir, jei pageidaujama, gali būti lengvai pašalintas šlifuojant švitriniu pagaliuku arba naudojant vaško korekcijos pieštuką. Taip pat galite šlifuoti užpakalinę dalį, jei turite pakankamai pinigų ją pjaustydami. Tačiau net ir namuose galima pasiekti pjovimo kokybę, panašią į plokščių pjūklą su dviem didelės spartos diskais. Tai įmanoma tik tada, kai įrankis juda išilgai bėgio, kraštutiniais atvejais – palei laikiną stabdymo juostą. Pirmiausia reikia atlikti du maždaug 0,5 mm. gylio pjūvius abiejose detalės pusėse, kad būtų nurodytas pjūvių storis. Išilgai pjovimo linijos krašto po lygia liniuote reikia nubrėžti du griovelius. Tai atliekama naudojant segmentuotą arba įstrižą batų peilį (drožlių plokštėms ir nepadengtai medienai) arba aštrų šlifavimo grąžtą ar kaltą (laminatams).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *