Mano svajonių šiltnamis. II dalis

Tiems, kas neskaitė straipsnio apie mano svajonių šiltnamį, priminsiu, kad po ilgo laiko nusprendžiau pastatyti ilgaamžį ir „normalų“ šiltnamį. Pasirodo, buvau praleidęs nemažai informacijos apie pasikeitusias šiltnamių technologijas, todėl noriu apie jas papasakoti plačiau.

Nesileisiu į pasakojimus, kaip montuojami šiltnamiai. Jie parduodami jau gatavi iš Sodasirnamas.lt el. parduotuvės – reikia tik pasirinkti formą ir kvadratūrą (tiksliau ilgį, nes plotis yra visur panašus – 2,5 metro). Pratęskime su šiuolaikinio šiltnamio „stebuklais“…

Šiltnamis gali pasilaistyti pats!

Kai sužinojau apie šiltnamio laistymo sistemą – vos neiškritau iš kėdės. Pasirodo, reikia tik pastatyti lietaus surinkimo talpą šalia šiltnamio ir išvedžioti plonus vamzdelius. Kai prilis vandens ( tai būna pakankamai dažnai), jis tais mažais vamzdeliais ištekės į tam tikras vietas šiltnamyje.

Tai idealus sprendimas visiems tiems sodininkams, kurie visą savaitę būna mieste, o penktadienio vakarą skuba į sodą, kur pirmas darbas yra atverti prikaitusio šiltnamio duris ir jį palaistyti… Dabar nieko daryti nereikia, tik sugalvoti, kaip tą lietaus vandenį nukreipti. Jau minėjau, kad šiltnamiai yra dviejų formų – apvalūs ir namelio formos. Namelio formos šiltnamis yra geresnis ne tik dėl to, kad ant stogo sunkiau sniegas laikosi, bet ir dėl to, kad prie jo galima pritvirtinti lietaus latakus, kurie surinktų vandenį ir supiltų jį į lietaus talpas. Taip šiltnamis pasilaisto pats.

Aišku, kai saulė kepina 2 savaites, teks vandens į tas talpas pripilti, nieko čia nepadarysi.

Šiltnamį galima prailginti pagal poreikius

Ką daryti, jei viduryje vasaros užsimanėte pasisodinti daugiau agurkų, pomidorų ar kitų daržovių? Statyti naują šiltnamį? Nieko panašaus. Pakanka įsigyti papildomą konstrukciją su kanaliniu polikarbonatu ir šiltnamį tiesiog pailginti. Šiltnamis gali būti ilginamas konstrukcijomis po 2 metrus, priklausomai nuo gamintojo ir modelio.

Tai labai šaunu, nes nereikia pirkti dviejų šiltnamių ir nereikia laukti pavasario, kol paruošinėsite šiltnamį auginimui. Aišku, reikės pasirūpinti papildomu pamatu, tačiau jo betonuoti nebūtina, pakaks kelių betoninių plytelių ar šaligatvio bortelių. Svarbu, kad jų plotis būtų 12-15 centimetrų.

Šiuolaikiniai šiltnamiai yra surenkami paprastai. Komplekte yra visi reikalingi varžteliai ir jungtys, tad nieko papildomai ieškoti nereikia. Tik statyk ir augink.

Parašykite komentarą