Nešiojamojo kompiuterio priežiūros patarimai, kurie prailgins jo tarnavimo laiką

Jei kasdien naudojate savo nešiojamąjį kompiuterį, paklauskite savęs, ar kada nors pagalvojote, kaip turėtumėte jį teisingai prižiūrėti? Deja, bet tik nedidelė dalis vartotojų teisingai rūpinasi savo nešiojamuoju kompiuteriu. Tačiau reikia atminti, kad nešiojamieji kompiuteriai yra linkę gesti dažniau nei stacionarūs, o jų pažeidimo rizika taip pat yra gerokai didesnė. Kadangi nešiojamojo kompiuterio remontas yra brangus, vertėtų imtis visų atsargumo priemonių, užtikrinant, kad nešiojamas kompiuteris tarnautų kuo ilgiau.

Taigi, sudarėme jums naudingų patarimų sąrašą, padėsiantį ilgiau išsaugoti savo nešiojamąjį kompiuterį ir užtikrinti jo sklandų veikimą.

Išlaikykite kompiuterį vėsų

Jei jūsų nešiojamojo kompiuterio ventiliacijos angos yra užsikimšusios, jis gali greitai perkaisti. Todėl nešiojamąjį kompiuterį rekomenduojama laikyti ant stacionaraus kompiuterių aušinimo pado, kuris neužkemša ventiliacijos angų ir kartu kompiuterį vėsina. Jei kompiuterį esate pratę naudoti ant lovos, tokiu būdu jūs kaskart užblokuojate oro srautą ir didinate jo perkaitimo riziką.

Sureguliuokite energijos panaudojimo nustatymus

Sureguliavę energijos taupymo parinktis išvengsite nešiojamojo kompiuterio perkaitimo tuomet, kai jo nenaudojate ir neišjungiate. Tokiais atvejais galite nustatyti, kad nešiojamasis kompiuteris automatiškai persijungtų į miego arba budėjimo režimą. Tačiau jei kompiuteriu nesinaudojate ilgiau nei dvi valandas, išjunkite jį. Per tas dvi valandas nešiojamasis kompiuteris sunaudoja daug daugiau energijos, nei reikia nešiojamajam kompiuteriui įjungti.

Nenaudojamą nešiojamąjį kompiuterį išjunkite

Skirtingai nei dauguma žmonių yra įsitikinę, nešiojamąjį kompiuterį, priešingai nei stacionarųjį, reikia išjungti, kai jis nenaudojamas. Išjungiant nenaudojamą nešiojamąjį kompiuterį išvengiama jo perkaitimo. Ypač svarbu išjungti nešiojamąjį kompiuterį prieš dedant jį į nešiojamojo kompiuterio krepšį. Kadangi tuomet, kai jis yra uždarytas, jame nevyksta oro cirkuliacija ir jis gali daug lengviau įkaisti.

Akumuliatorius ir maitinimas

Niekuomet netraukite už nešiojamojo kompiuterio maitinimo laido, priešingu atveju galite sugadinti laidą, lizdą ir kištuką. Vietoj to tvirtai suimkite kištuką ir atjunkite nuo elektros lizdo. Taip pat nereikėtų supainioti maitinimo laido, nes dėl to galite jį sugadinti ir kartu neigiamai paveikti kompiuterio maitinimą. Nepamirškite, kad palikdami nešiojamąjį kompiuterį prijungtą prie elektros tinklo po to, kai akumuliatorius visiškai įkrautas, sutrumpinate bendrą akumuliatoriaus naudojimo laiką. Be to, įkrovimo metu jo neturėtumėte laikyti ant minkšto paviršiaus, pvz., lovos ar sofos, nes jis gali perkaisti, gali įvykti trumpas jungimas ar kt.

Pasirūpinkite tinkamu nešiojamojo kompiuterio transportavimu

Prieš pasiimdami nešiojamąjį kompiuterį į kelionę, tinkamai jį supakuokite. Atsižvelgdami į savo poreikius, ieškokite nešiojamojo kompiuterio dėklo, kuprinės ar krepšio per petį su specialiai nešiojamajam kompiuteriui skirta paminkštinta dalimi. Taip pat kontroliuokite savo judesius, kai nešate nešiojamąjį kompiuterį, kad jis neatsitrenktų į kietus paviršius. Kadangi nesiojamu kompiuteriu krepsiai pasižymi didele įvairove, turėtumėte nesunkiai surasti kokybišką, patvarų, patogų ir jūsų skonį atitinkantį nešiojamo kompiuterio krepšį.

Žinoma, turite įsitikinti, kad nešiojamojo kompiuterio krepšys atitinka jūsų kompiuterio modelio išmatavimus ir kartu turi papildomą apsaugą nuo smūgių. Patogu, jei nešiojamų kompiuterių krepšiai turi ir papildomus skyrelius, kuriuose galima saugiai laikyti kompiuterio maitinimo adapterį bei kitus reikalingus priedus.

Be to, kai transportuojate savo nešiojamąjį kompiuterį, stenkitės jo nepalikti automobilyje – nei tuomet, kai oro temperatūra yra labai aukšta, nei tuomet, kai ji žema. Tokie temperatūrų pokyčiai gali neigiamai paveikti jūsų kompiuterio veikimą. Taip pat nešiojamojo kompiuterio palikimas automobilyje gali padidinti ir vagystės riziką.

Nevalgykite ir negerkite prie kompiuterio

Paklauskite savęs, kiek kartų iki šiol jūs valgėte ir gėrėte prie savo nešiojamojo kompiuterio? Turbūt tai darėte ne kartą, ar ne? O dabar pagalvokite apie tai, kiek kartų gėrimu apliejote ar maistu ištepėte kompiuterio klaviatūrą? Net jei jums tokiais atvejais ir pavyko išvengti kompiuterio gedimų, vis dėlto rizika, jog jis bus rimtai pažeistas, yra didžiulė.

Todėl visuomet saugokite savo kompiuterį nuo skysčių, nes išsilieję skysčiai gali sugadinti vidinius komponentus, priversti klavišus užsikirsti ir kt. Lygiai taip pat nevalgykite ir nelaikykite maisto šalia kompiuterio, kadangi trupiniai gali sugadinti tiek klaviatūros klavišus, tiek pažeisti kitus komponentus. Žinoma, kompiuteriu naudotis turėtumėte tik švariomis rankomis, nes nešvarumai ir riebalai nuo pirštų ir riešų gali pažeisti apsauginę nešiojamojo kompiuterio klaviatūros ir korpuso dalį.

Reguliariai ir tinkamai valykite klaviatūrą

Kai nešiojamojo kompiuterio klaviatūros mygtukai pradeda strigti, galite būti tikri, kad atėjo metas išvalyti klaviatūrą. Kad tai padarytumėte, visų pirma išjunkite kompiuterį. Laikykite jį atidarytą, apverskite aukštyn kojomis ir labai švelniai bakstelėkite į galinę dalį, kad klaviatūros viduje esantys trupiniai lengviau iškristų. Tada suspausto oro balionėliu išpūskite viską, kas vis dar liko įstrigę klaviatūros viduje. Kai tai atliksite, apverskite kompiuterį aukštyn kojomis ir dar kartą švelniai stuktelėkite, kad išbyrėtų paskutiniai trupiniai. Galiausiai beliks tam skirta šluoste nuvalyti klaviatūros paviršių, pašalinant nuo jo visus susikaupusius nešvarumus ir riebalus.

Nepamirškite valyti kompiuterio ekrano

Jei žiūrėdami į kompiuterio ekraną pastebite įvairių jus blaškančių nešvarumų, akivaizdu, kad neturėtumėte ilgiau delsti – metas nuvalyti ekraną! Pasitelkite sausą mikropluošto šluostę, ekraną valydami sukamaisiais judesiais. Elkitės švelniai, tačiau šiek tiek paspauskite ypač įsisenėjusių nešvarumų vietose. Jei ekranas vis dar nebus švarus, tuomet pasirinkite specialų rinkoje siūlomą valymo rinkinį, pritaikytą nešiojamiesiems kompiuteriams valyti. Prieš pradėdami naudoti jame esančias valymo priemones, būtinai savo nešiojamąjį kompiuterį išjunkite. Priemones turėtumėte purkšti ant mikropluošto šluostės, o ne ant monitoriaus. Tuomet ekraną nuvalykite jau minėtais judesiais ir palaukite dešimt minučių prieš vėl įjungdami kompiuterį.

Saugokite kompiuterio ekraną

Prieš uždarydami kompiuterį, visuomet patikrinkite ar ant klaviatūros nėra jokių pašalinių detalių, tokių kaip segtukai, pieštukai, rašikliai ir kt. Tokie daiktai gali subraižyti ar net įskelti ekraną. Be to, kompiuterį uždaryti turėtumėte labai švelniai ir laikydami ekrano šonuose ties viduriu. Jei kompiuterį uždarinėsite laikydami tik už vieno krašto, vyriai patirs papildomą spaudimą, todėl laikui bėgant jie gali įtrūkti ar sulūžti.

Kai keliate kompiuterį, laikykite jį už pagrindo. Jei laikysite jį už ekrano, nešiojamojo kompiuterio vyriai patirs papildomą spaudimą, dėl ko gali deformuotis, įtrūkti ar suskilti ekranas. Žinoma, visuomet atkreipkite dėmesį ir į tai, ką dedate ant nešiojamojo kompiuterio viršaus. Jei ant nešiojamojo kompiuterio dėsite sunkius daiktus galite rimtai pažeisti monitorių, vyrius ir kitas kompiuterio dalis.

Pabaigai

Laikydamiesi šių bazinių patarimų nešiojamuoju kompiuteriu galėsite naudotis be jokių didesnių problemų. O visų svarbiausia, kad tokių patarimų laikytis yra labai nesudėtinga. Kadangi visa tai nereikalauja didelių papildomų laiko sąnaudų ir pastangų, galima nesunkiai prailginti savo nešiojamojo kompiuterio tarnavimo laiką ir ilgiau išsaugoti jo optimalų našumą. Todėl jei kasdien naudojatės nešiojamuoju kompiuteriu ir be jo neįsivaizduojate savo kasdienybės, dabar būtų pats metas pasitelkti šiuos patarimus ir pasirūpinti, kad jūsų kompiuteris būtų tinkamai apsaugotas bei sklandžiai veiktų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *