Šiltnamiai – vieta ne tik daržovių auginimui

šiltnamiai

Gyvendami Lietuvoje galime džiaugtis visais keturiais metų laikais. Tačiau tai reiškia, kad auginimo sezonas yra gana trumpas. Jį prailginti padeda šiltnamiai. Manote, kad tai tik su ūkiu ir darbu susijęs statinys? Šiandien šiltnamiuose auginamos ne tik mums įprastos daržovės, bet ir daug daugiau įvairių augalų.

Ką galima auginti šiltnamyje?

    • Daržoves. Žinoma, jog Lietuvoje dažniausiai šiltnamiai naudojami įvairių daržovių auginimui. Turbūt tikrais šiltnamio karalius yra pomidoras. Pačių įvairiausių veislių ir rūšių pomidorų galima užsiauginti šiltnamyje sezono metu. Tačiau taip pat nemažai gyevntojų ir net ūkininkų šiltnamiuose augina ir kitas šilumėgias daržoves, tokiaskaip agukrai, paprikos, baklažanai. Liaudie išmintis sako, kad kai kurias daržoves reikėtų auginti atskirai. Pavyzdžiui, pomidorai mėgsta skersvėjį ir gerą vėdinimą, o agurkai ir paprikos – dažną laistymą ir šilumą. Tad geriausiai, jeigu tokios daržovės auginamos atskiruose šiltnamiuose ar bent jau skirtingose zonose ir laistomos skirtingu režimu.

    • Prieskonius. Šiltnamis yra puiki vieta auginti įvairius prieskonius. Nor sjie labai gerai auga ir lauke, visgi, kai kuriuos auginti šiltnamyje daug paprasčiau. Pavyzdžiui, pasisėję bazilikų, šiltnamyje jais džiaugsitėtės jau labai greitai. Kadangi šiltnamyje ilgiau laikosi drėgmė, bazilikai čia puikiai uag, bujoja ir neskursta. Taip pat šiltnamyje galite auginti populiarias Lietiuvojs prieskonines žoleles, tokias kaip petražolės. Jas išauginti darže yra labai sudėtinga, o šiltnamyje jos puikiai dingsta ir auga. Šiltnamyje pertražolės bus žalios ir šviežio siki pat žiemos, o pavasarį bus pirmosios išleis naujus žalius lapelius.

    • Uogas. Šiltnamis yra puiki vieta ne tik daržovių auginimui, bet ir įvairioms uogo.s Pavyzdžiui, jeigu mėgstate braškes, žinokite, jog šiltnamiai joms tikrai patinka. Jas galima auginti šiltnamio lysvėje arba vazonuose. Šiltnamyje braškės daug anksčiau nubunda, sužydi ir užmezga vaisius, tad pirmomis braškėmis mėgausitės dar iki prasidedant vasarai. O taip pat šiltnamyje galiu būti auginamos įvairios šilumamėgės vynuogės, kurios Lietuvoje užauga tikrai saldžios ir skanios. Svarbu tinkamai prižiūrėti, laiku purkšti nuo ligų ir negailint apgenėti.

    • Gėles. Kai kuriems šiltnamis yra vieta ne auginimui, o laisvalaikiui. Pavyzdžiui, stikliniai šiltnamiai labai dažnai tampa gražiomis oranžerijomis, terasų pratesimų. Tokie gali būti ir lietuviški šiltnamiai, gaminami iš aukštos kokybės stiklo. Stikliniame šiltnamyje galima auginti gėles, susikurti jaukią poilsio vietą, kur ne tik pavasarį ar vasarą, bet ir rudenį galima leisti laiką mėgjantis ramybe ir gėlių aromatais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *